Polka dots

Good evening,

It has been a crazy week. Preparations for the exam period were intense. In the end, I wasn't surprised on the exam and I felt fully prepared to face financial part or macroeconomic part.
For now, I have a post with outfit from Mdina. I showed you beauty of this city in the previous post, so if you haven't seen it yet, CLICK. Couldn't wait to share those photos with you, because I was so enthralled by tiny, beige alleys.


To był szalony tydzień. Przygotowania do egzaminów były bardzo intensywne. Finalnie, nic mnie nie zaskoczyło na egzaminie i czułam się w pełni przygotowana, żeby zmierzyć się z finansową częścią i makroekonomią. Na teraz mam dla Was post z Mdiny. Pokazałam Wam piękno tego miasta w poprzednim poście, więc jeśli go jeszcze nie widzieliście, to KLIK . Nie mogłam się doczekać, aby podzielić się z Wami zdjęciami, ponieważ byłam bardzo oczarowana przez ciasne, beżowe uliczki.I felt in love with this dress in polka dots. It may seem to be too short, but that's tall people struggle haha. I finally took to straw hats. Honestly, it was saving my life back then and protecting from the Sun. Let me know if you like it! Enjoy watching :)

Zakochałam się w tej sukience w kropki. Może wydawać się zbyt krótka, ale to niestety problem ludzi nieco wyższych haha. W końcu przekonałam się do słomianych kapeluszy. Naprawdę, ratowało mi to wtedy życie i chroniło przed silnym słońcem. Dajcie mi znać jak Wam się podoba! Miłego oglądania!

Dress - ZARA
Espadrilles - Chanel
Leg bracelet - Nasty Gal
Bag - Michael Kors
Hat - Maltese bazaar
Ring - Aparat
Sunglasses - Rayban
Bracelet - Pandora

Brak komentarzy